


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 650 fF |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 6 V |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Peak Pulse Current | 4.7 A |
| Number of Channels | 4 |
| Min Breakdown Voltage | 6 V |
| Reverse Standoff Voltage | 5 V |
| Clamping Voltage | 8.5 V |
| Power Line Protection | Yes |
| Max Surge Current | 4.7 A |
| Number of Bidirectional Channels | 4 |
| Schedule B | 8536300000 |
| Voltage ESD Contact | 16 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 19 kV |
| Diode Capacitance | 0.55 pF |
| Breakdown Voltage | 6 V |
Stock: 4959
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11088
Ext.Price$0.11088
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11088 | $0.11088 |
| 10 | $0.10008 | $1.00080 |
| 50 | $0.09034 | $4.51700 |
| 100 | $0.08123 | $8.12300 |
| 500 | $0.07304 | $36.52000 |
| 1000 | $0.07023 | $70.23000 |
| 3000 | $0.06752 | $202.56000 |
| 5000 | $0.06439 | $321.95000 |
